Organik Kabuklu Ceviz Satışı

CEVİZ  ÇEŞİTLERİ HASAT ZAMANI EYLÜL AYINDA MEYVE TOPLAMAK VE ALMAK İCİN KAYIT YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR KAYIT YAPTIRDIĞINIZDA ZAMANI GELDİGİNDE BİZ SİZLERE HABER VEREREK BAHCEMİZE DAVET EDECEGİZ !

Cevizin Faydaları Nelerdir?

 Sevilen kuruyemiş ailesinden biri olan cevizin, daha sağlıklı bir yaşam sürmede büyük rol oynadığını söylememiz mümkün. Böylece sağlığınızı riske atmanıza gerek kalmadan, koruma altına alma mutluluğuna sahip olacaksınız. Gündelik hayatta 3 ya da 4 adet ceviz yemek, vücudumuzun fazlasıyla ihtiyaç duymuş olduğu omega 3 yağının alınmasına yardımcı olur. Yaklaşık olarak ise omega 3 yağının yüzde 85inin karşılanmasını sağlar. Cevizi tüketen kişilerde görülecek faydaları şu şekilde sıralamamız da yarar var.

– Beyin sağlığının gelişmesinde önemli bir rol oynar

– Kalp sağlığını korur

– Kalp damar hastalıkların tedavisinde etkilidir

– Bağırsakların temizlenmesini sağlar

– İçerisinde yer alan lif, sindirim sisteminin de düzenlenmesinde yardımcı olur

– Kabızlık sorunun giderilmesinde etkilidir

– Prostat, pankreas gibi birçok kanserin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Birden çok faydaları bulunan cevizi sizlerde artık gündelik hayatınızda mutlaka tüketmeniz gerekecektir. Bu sayede sağlığınızı riske atmamış olur ve tüm bunlardan en iyi şekilde faydalanmaya başlarsınız. Özellikle vücutta toksin birikmesi gibi bazı sorunlar gün yüzüne çıkabiliyor. Toksinlerin vücuttan atılması için sizlerde vücudun temizlenmesini sağlamaya başlayacaksınız. Diyabet, en önemli sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkar. Ceviz tüketimine başvurarak diyabet oluşumlarının önüne geçmiş olursunuz.

 Cevizdeki Vitaminler Nelerdir?

 Ceviz içinin faydaları çok olduğundan dolayı tüketimini yapmanız gerekir. Cevizin faydaları çok olması, uzman doktorlarında önermesine yol açmaktadır. Cevizi tüketecek olan kişilerde hangi vitaminleri barındırmış olduğunu merak edebiliyor. Cevizin içerisinde yer alan vitaminlere göz attığımız zaman ise B vitamini, C vitamini, Kalsiyum, demir, E vitamini, magnezyum gibi vitamin ve mineralleri barındırmaktadır. Ayrıca potasyum, sodyum, çinko açısından da bakıldığı zaman oldukça faydalı olduğu görülmektedir. Sağlıklı diyebileceğimiz yağ ve proteinleri içermiş olduğundan dolayı hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla tüketilir. Cevizin tüm bunların yanı sıra hafızayı güçlendiren bir özelliği bulunur. Bu yüzden dolayı çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin cevizi tüketmesi gerekir. Taze ceviz faydaları ile artık sağlıklı bir yaşama merhaba demeniz mümkün olur.

 Ceviz Neye İyi Gelir?

 Doğamızda aslında birçok besin kaynağı, şifa dağıtıcı yanlara sahiptir. Bu yüzden hastalıkların tedavi edilmesinden tutun da, daha sağlıklı bir bireye kavuşulması bile mümkün hale dönüşür. Cevizin faydaları çok fazla olan bir besindir. Hal böyle olunca da cevizi tüketecek olan kişilerde, ceviz içi neye iyi geldiğini merak etmektedir. Sadece ceviz içi değil, cevizin kabukları bile birçok şeyde kullanılıyor. Kısaca hem içi hem de dışıyla yararının ne kadar çok olduğunu göstermektedir.

 Yaşın ilerlemesiyle en sık görülen problemlerden biri de hafıza güçlüğüdür. Bu gibi olumsuz sürecin yaşanmaması adına dikkatli olmakta yarar vardır. Yapmanız gereken ise ceviz kullanımlarına başvurmanız olacaktır. Böylece cevizi tüketerek, birçok faydalarından yararlanabilirsiniz. Eğer ki hafızayı daha fazla kuvvetli hale dönüştürmek istiyorsanız o zaman ceviz kullanımlarına başvurmalısınız. Çünkü ceviz içerisinde yer alan zengin özler, hafızayı kuvvetlendirme konusunda yardımcıdır.

 Cevizin kabukları kaynatılarak, saç bakımı için kullanılır. Bu yüzden cevizin kabuklarını atmadan, saç bakımınız içinde sorunsuz kullanabilirsiniz. Ceviz suyu, sindirimin düzene girmesi açısından son derece önemlidir. Ceviz suyunu ne kadar süre içmeli diyen bireylerimiz içinde, hafta da bir defa tüketebileceğinizi söyleyebiliriz. Cevizin içerisinde zarın faydaları, cilde sağlığa ve saça iyi gelecektir.

 Ceviz suyu nasıl hazırlanmalı diye düşünenler içinde son derece pratik şekilde olacağını söyleyebiliriz. Cevizi kabuklarından ayırdıktan sonra ise bir su bardağı içerisine üç dört adet ceviz koyup, üzerine su ilave edebilirsiniz. Yaklaşık 1 gün boyunca suyun içerisinde kalmalıdır. Ceviz suyu içebilir ya da saçınız için kullanabilirsiniz.

 Bebekler içinde ceviz suyu faydalıdır. Cevizin faydaları, yetişkinlerin yanı sıra bebeklerde bile fayda sağlar. Bebeklere ceviz ne zaman verilir bilmeniz gereken bir konudur. Cevizin faydaları bebeklerinizin de yararlanması isteyenler, 6 aydan itibaren cevizi verebilir. 6 aydan 36 aya kadar tüketiminin değişkenlik göstereceğini belirtebiliriz.

%d blogcu bunu beğendi: